Rubriky: Inspirace, Komunikace, Kreativita, Praxe, Všeobecný rozvoj

Naše škola očima druháčků thumbnail

Naše škola – téma, které se prolíná celým prvním stupněm. Školní řád – každoroční zářijový evergreen. Co s nimi? S tématy, která se opakují, děti je znají a přesto není od věci se k nim vracet? Nápad mi vnukla Lenka, jedna z víl iSnu, v okamžiku, kdy vypsala téma storytelling. A tak vznikla naše první knížka ve skvělé aplikaci Book Creator. Děti pomocí iPadů nafotily školu, vytvořily v aplikaci Halftone2 komiks, v aplikaci Hello Color Pencil nakreslily obrázek a podepsaly se. Aplikace Paper53 nám pomohla s vytvořením rámečku. Přímo v Book Creatoru děti namluvily a napsaly krátké texty a knížka byla hotová. A jaký je výsledek? Děti samy vyvodily pravidla chování, při hře na redaktory (oslovovaly zaměstnance školy i své spolužáky) se učily komunikačním dovednostem a slušnému chování, při nahrávání textu se snažily správně artikulovat. Zjistily, že i fotografování má svá pravidla, zopakovaly si psaní a čtení, určovaly ve svých textech druhy vět, počítaly slova a slabiky, … Při prohlížení hotové knížky jsme narazili na některé chyby – třeba stylistické, a protože chybami se člověk učí, určitě si na ně dáme příště pozor. Myslím, že na jednu knížku je toho, co jsme se naučili, docela dost:-) A to nadšení, s jakým děti pracovaly – radost pohledět. Při prohlížení videa z knížky si nezapomeňte pustit zvuk…

Ke stažení ve formátu ePub (pro čtečky nebo iBook v iPadu) Uploaded image

  • LenkaRi 3.Listopad 2014 23:50

    Jsem moc ráda, že storytelling inspiroval nejen v Pardubicích. Tohle téma je hodně široké a skoro nevyčerpatelné, takže se myslim nic nestane, kdyz
    ho nebudeme uzavírat a necháme ho běžet ještě do Vánoc, co myslíte? Našla jsem i aplikaci ha biblické vánoční příběhy :).